Zalety współpracy z biurem przy sprzedaży mieszkania

Dodano przez dnia sty 14, 2012 w Jak sprzedać mieszkanie? | 0 komentarzy

Biura pośredniczące w obrocie nieruchomościami zachęcają nas do tego, abyśmy korzystali z ich usług sprzedając swoje mieszkania. Ich pracownicy przekonują nas przy tym, że podobna współpraca może okazać się wyjątkowo opłacalna z naszego punktu widzenia i naprawdę trudno jest utrzymywać, że teza ta nie jest prawdziwa.

Zdecydowana większość biur nieruchomości nie pobiera opłat od osób, które chcą zmienić posiadane przez siebie mieszkanie na nowsze czy też większe i już choćby z tego powodu warto zastanowić się nad współpracą z nimi. Owszem, biuro zarabia na pośrednictwie, koszt wspomnianej współpracy ponosi jednak przede wszystkim osoba, która kupuje od niego nieruchomość.

Za współpracą z agencja nieruchomości przemawia i to, że każdorazowo możemy definiować zasady, na jakich będzie się ona opierała, dzięki czemu nie musimy obawiać się o to, że zostaniemy oszukani. Pracownik biura nie podejmie się oczywiście zadania polegającego na poszukiwaniu chętnych zainteresowanych nabyciem naszego domu bez podpisania przez nas stosownej umowy, jej treść może być jednak przez nas negocjowana. W rezultacie mamy prawo dyktować warunki, które nam samym wydają się najbardziej atrakcyjne.